0%

طراحی شبکه

طراحی شبکه چیست؟

طراحی شبکه، مهندسی و اجرای آن امروزه امری بسیار مهم و چالش برانگیز به شمار می آید، چرا که بسیاری از سازمان ها، ادارات و شرکت ها در جهت توسعه و پیشبرد اهداف خود، نیازمند مدیریت و سازمان دهی صحیح ارتباطات و پایگاه داده ها می باشند. پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، سبب افزایش وسعت و پیچیدگی شبکه های کامپیوتری شده، لذا اعمال سیاست های لازمه و پیاده سازی شبکه ای مطابق با خواسته ی سازمان ها، ارائه سرویس ها و خدمات اطلاعاتی با کیفیت مطلوب با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه طراحان شبکه صورت می گیرد.

کامپیوترها و شبکه های اطلاعاتی در موفقیت کسب و کارهای کوچک و بزرگ، ارتباط افراد با یکدیگر و پشتیبانی از برنامه های کاربردی و سرویس ها، امکان دسترسی به منابع موجود در سازمان ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. یک طراحی خوب، نتیجه ی تلاش طراحان شبکه و استفاده از روش ها و تکنیک های نوین  در طراحی شبکه می باشد. تشخیص نیازمندی های شبکه و انتخاب بهترین راهکارها از مسائلی است که باید با دانش و مهارت کافی صورت پذیرد.

خدمات طراحی شبکه

 طراحی شبکه، اجرا و پیاده‌سازی

 

  نظارت و مدیریت شبکه

 

  نصب و راه اندازی زیرساخت های ارتباطی شبکه

 

  نصب و راه اندازی Voip و سانترال

 

  خدمات پشتیبانی شبکه

  راه اندازی دوربین های مدار بسته

 

شبکه های کابلی از کابل ها و مبدل های شبکه برای اتصال به یکدیگر و اشتراک گذاری منابع استفاده می کنند، در طراحی شبکه های کابلی برای اتصال رایانه ها، از دستگاه های مرکزی مانند سوئیچ، روتر و هاب استفاده می کنند. پیکر بندی شبکه های کابلی با توجه به ترکیب حضور دستگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد.

شبکه های بی سیم یکی از انواع شبکه های کامپیوتری می باشد که راه اندازی و پیکربندی می شوند، همانطور که از نامش پیداست، این شبکه ها بدون نیاز به کابل کشی و دات کشی راه اندازی می شوند، ارسال داده و انتقال آن از طریق امواج الکترومغناطیسی مانند امواج رادیویی صورت می گیرد و در واقع به تجهیزات سخت افزاری که در طراحی شبکه استفاده می شوند، این امکان را می دهد که بدون استفاده از سیم و کابل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این شبکه ها برای ارتباطات راه دور که امکان کابل کشی میسر نیست، مناسب است.

دوربین های مداربسته، دوربین هایی می باشند که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. دوربین های مدار بسته در دنیای امروز کاربردی بسیاری در حوزه ی حفاظت، نظارت، امنیت و سیستم های مانیتورینگ پیدا کرده‌اند. نصب و راه‌اندازی یک دوربین مداربسته تحت شبکه تفاوت‌های بی‌شماری با دوربین‌های آنالوگ دارد و نیازمند آشنایی با پیچیدگی‌های شبکه‌های رایانه‌ای است.

سانترال چیست؟ به منظور ایجاد شبکه های خصوصی در ادارات، سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک از سانترال استفاده می شود، در این روش با به اشتراک گذاشتن خطوط شهری، همه کارمندان قادر خواهند بود از خطوط استفاده کنند، در واقع اشتراک گذاری خطوط تلفن شهری توسط سانترال برای کاربران میسر می گردد و کاربران می توانند بدون نیاز به پرداخت کوچکترین هزینه ای با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. می توان به دستگاه سانترال نیز به شکل یک مرکز مخابرات کوچک نگاه کرد.

محاسبات ابری

محاسبات ابری، رایانش ابری و یا Cloud Computing این امکان را به سازمان ها و شرکت های بزرگ می دهد که به جای خریداری نرم افزار، سخت افزار و سایر تجهیزات گران قیمت شبکه، از طریق یک رابط سخت افزاری به اینترنت متصل شده و به صورت آنلاین از سرویس های ارائه شده با توجه به میزان درخواست خود استفاده کنند، در این حالت سازمان ها تنها موظف به پرداخت هزینه ی استفاده از این سرویس ها می باشند. به عبارت دیگر، نرم افزارهای کاربردی بر روی سرورهای پر سرعت شبکه راه اندازی و نصب شده و کاربر می تواند به تمامی این نرم افزارها از طریق شبکه دسترسی پیدا کند. پس بدون نیاز به پرداخت هزینه ی نرم افزار و سخت افزار برای سیستم های خود به هدفتان می رسید..