اینترنت اشیاء (IOT) در دنیای امروزاینترنت اشیاء (iot)

اینترنت اشیا (IoT) یعنی اتصال دستگاه‌های فیزیکی مختلف که قادر است به یکدیگر از طریق اینترنت، سنسورها و سایر سخت افزارها وصل شوند و امکان برقراری ارتباط و کنترل از طریق وب را خواهند داشت. که این ارتباط می­تواند میان انسان و اشیا نیز باشد و باعث تعامل آن­ها شود. ترموستات­ها، درهای ورودی و خروجی، دزدگیرها و سیستم­های امنیتی با استفاده از اینترنت، یک مجموعه متصل به هم را تحت عنوان هاب (Hub) ایجاد می­کنند و داده­ ها بین این دستگاه­های فیزیکی به اشتراک گذاشته می­شود. مهم­ترین مزیت این سیستم این است که کاربران می­توانند از راه دور “چیزها” را کنترل کنند؛ به عنوان مثال تنظیم دما، باز کردن قفل درها و… از طریق اپلیکیشن یا وب­سایت.

IoT در 3 مرحله به شرح زیر عمل می­کند:

 

1) جمع ­آوری داده ­ها از طریق سخت ­افزارهایی از قبیل سنسور که بر روی دستگاه­ ها نصب می­شوند.

بنا بر نوع دستگاه و نوع داده­ هایی که مد نظر ما خواهد بود، می­توان از یک سنسور تا چندین سنسور را برای جمع­ آوری اطلاعات گوناگون به کار گرفت.

2) تجزیه و تحلیل داده ­ها از طریق نرم­ افزار و قرار دادن نتایج در اختیار کاربران

این تجزیه و تحلیل می تواند چیزی بسیار ساده مانند کنترل و خوانش درجه حرارت ثبت شده روی دستگاه­ ها باشد، و یا می­تواند فرآیندی پیچیده، مانند شناسایی اشیاء با استفاده از بینایی کامپیوتر در فیلم باشد.

3) به اشتراک­ گذاری و نگهداری داده ­های جمع­ آوری شده در یک فضای ابری

ابزار جمع ­آوری اطلاعات عموما از طریق اینترنت، بلوتوث، Wi-Fi و… به فضای ابری متصل می­باشند.امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما